Bademli'de Yaşam

Bademli, Dikili'nin güneybatısında deniz kenarında bulunan, denize uzanan zeytin ağaçlarıyla kaplı sahilleri, yeşil ile mavinin buluştuğu doğa güzellikleriyle doğal bir liman konumunda bulunan ve ayrıca hemen yanı başındaki Yahşibey Köyü ile birlikte Ege Bölgesi'nin seçkin köylerinden birisidir. Dikili'ye gelip de Bademli köyü ve sahillerine de uğramadan Dikili'den ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Korunaklı bir konumda bulunan ve kara içine doğru uzunca ve geniş bir kanal konumunda bulunan Bademli Koyu, bu özelliğinden dolayı Dalyan olarak da adlandırılır. Kalem Adası ve Garip Ada da ayrıca güzelliğiyle Bademli sahillerini süslemektedir.

Bademli'de yapılacak aktiviteler arasında deniz keyfi, balık restoranlarında balık keyfi ve doğa yürüyüşü başta gelir. Bademli kıyıları ve plajları deniz tatil için büyük fırsatlar sunmaktadır.

Bademli restoranlarında balık ve et her zaman taze ve aynı zamanda Dikili'nin sembolü zeytinyağı ve sağlık sunan eko tarım ürünleri tatmaya değer. Bademli köyünün özel içeceği "koruk şerbeti" ise hemen her yerde bulunur.

Bademli sahilinde bulunan Aya Nikola Kilisesi, küçük bir ada üzerinde geçmişten günümüze uzanmış kalıntılarıyla Bademli kıyılarını selamlar.

Bademli, konaklama imkanı olarak da pek çok otel ve pansiyonu ile birlikte tatilcilerine hizmet sunmaktadır.

Bademli, aynı zamanda Dikili'nin termal kaplıca bölgelerinden birisi. Bademli kaplıca ve ılıcaları hemen deniz kıyısında olup sıcak su denize karışmaktadır...

Bizi her gün arayabilirsiniz.

Telefon Numarımız
0533 031 36 89